Minut čtení: 3

Co číst v létě – srpen

Srpen představuje vrchol léta. Úroda dosahuje svého maxima, farmářské trhy přímo překypují sezónní produkcí a počasí ještě přeje dlouhým výletům a bezstarostným letním dovoleným. Jako čtení na dovolenou si letos přibalte do kufru můj blog a ty nejlepší články s tipy, jak si užít závěr léta doma i na cestách.

 

Staycation

 

Staycation je novodobé slůvko pro dovolenou, kterou trávíme doma anebo v přilehlém okolí (= stay at home vacation). Protože někdy třeba rozpočet nebo rodinná situace nedovolí cestovat.

 

Mytí oken nebo nekonečný Netlifx maraton hrdě odložte na zimu a vyzkoušejte si třeba, jak by vypadal jeden váš den inspirovaný životem v Paříží. Od dobrého jídla, které si zvládnete uvařit sami, přes módu, umění a hudbu, až po dobré víno, které si zvládnete koupit a vypít sami 🙂

 

Nebo se zkuste přenést do světa rakouských či německých wellness center. Odstřihnout se na chvíli od okolního světa a zřídit si vlastní domácí wellness inspirované saunovými světy.  Což je vlastně takový nóbl důvod, proč strávit celý den doma v županu 🙂 Možná vás překvapí, jak jste na takový relax doma už vybaveni, aniž byste museli běžet do obchodu.

 

A pokud se chystáte vyrazit na pár dnů do blízkého okolí, budou se vám hodit moje tipy na minimalismus na cestách. S velkou kabelkou se dá při troše kreativity a plánovaní sbalit vše důležité na prodloužený víkend.

 

Období hojnosti

 

Srpen v zahradě, to jsou borůvky, rybíz, ostružiny, šťavnaté broskve, na slunci vyzrálá rajčata, cukety, okurky, různobarevné papriky a mnoho dalších…

 

Vyražte v chladném ránu na farmářské trhy ulovit letní poklady ve své zralosti a pak si z nich doma připravte snadnou hostinu. Recepty na rychlá jídla z čerstvých surovin včetně krátkého nákupního seznamu jsem sepsala v článku Moje recepty z farmářského trhu. Vystačí vám hned na tři týdny plánování jídelníčku!

 

A pokud máte svou bylinkovou zahrádku, nezapomeňte tyhle voňavé krásky průběžně sklízet a zpracovávat na zimní období. Když si připravíte domácí bylinkovou sůl s citronovým tymiánem, oregánem a pár lístky šalvěje, budete si i v chladném únoru připadat v kuchyni jako ve středomoří…

 

Jako bonus se v článku Bylinky v kuchyni a zero food waste dozvíte, jak si poradit s různorodými zbytky jídla, aby zbytečně neskončily v koši.

 

Ještě vám prozradím jedno tajemství ze své kuchyně – ani v období plavkové sezóny u nás nesmí chybět moučník! Asi proto, že je v létě snazší spálit přebytečné kalorie 😉 Jestli vás honí mlsná, omrkněte naše oblíbené recepty na 3 super snadné moučníky na víkend i všední dny. A pokud máte alergii na lepek nebo hledáte recept na zdravý moučník, bude vás bavit tenhle sezónní koláč z čirokové mouky.

 

Zářijová dovolená

 

Dovolená v září patří k mým nejoblíbenějším způsobům, jak si prodloužit léto a letní náladu. A tak si na závěr dovolím sdílet naše tipy na cestování po Krétě. Pokud patříte k dobrodružnějším povahám, které se nebojí řídit i v zahraničí, nezaleknete se super úzkých uliček nebo nekonečných zatáček v kopcích, Kréta vás hravě zabaví na týdny.

 

A jestli máte malé děti a do zahraničí se vám s nimi nechce, víte, kde se dá v Čechách zažít ta nejlepší dovolená pro rodiny s dětmi? Sklouzněte se po chobotu mamuta a uvidíte 🙂

 

Tento článek není nikým sponzorovaný. Ani výrobci letních slamáků, pokud vám neuniklo, že mám nový 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *