Minut čtení: 9

Nejlepší dovolená pro rodiny s dětmi – hotel Vista

Za těch pět let, co máme dítě, už jsme byli společně na mnoha místech, ale nikam jsme se ještě nevrátili čtyřikrát. Vyjma wellness hotelu Vista na Dolní Moravě. Není to sice levná dovolená, ale nikde jinde nenajdete tolik vyžití, možností a zábavy nejen pro děti, ale i pro sebe. V panenské přírodě. A navíc s perfektním zázemím a službami hotelu.

 

Všechny aktivity pro děti v hotelu a jeho okolí jsou spojené s mamutíkem a vílou Mateřídouškou

 

Lokalita

Wellness hotel Vista se nachází na Dolní Moravě, v oblasti Jeseníků a Kralického Sněžníku, kousek od polských hranic.

 

Z Prahy sem pojedete okolo 3 hodin cesty, což není úplně málo. Cestou si ale můžete udělat protahovací pauzu s dětmi třeba v překrásných Poděbradech a jejich lázeňském parku nabitém skvělými restauracemi, nebo navštívit obří akvárium v Hradci Králové.

 

V hotelu je check-in od 15 hod výš, takže je šikovné stavit se po cestě na oběd a děti pak ideálně v autě usnou a už jim to uteče… Z jiných koutů republiky to snad máte blíž. 🙂

 

Ubytování

Po příjezdu na vás i děti čeká na recepci hotelu přivítání v podobě welcome drinku.

 

Zatímco vy vyřizujte ubytování, děti mohou po třech velkých schůdkách vystoupat na úroveň recepčního pultu a sledovat nejen dění mezi dospělými, ale hlavně rybičky v obřím akváriu, které tu pro ně nachystali.

 

Jako třešničku na dortu pak děti dostanou velký uvítací balíček. V něm jsou obvykle pastelky, sladkost, mamutíkovy omalovánky nebo samolepky, nově hotelová pohádka na dobrou noc s místní tematikou a také pracovní listy k hotelové hře, kdy s dětmi projdete hlavní prostory hotelu a najdete různé postavičky, u kterých plní drobné úkoly.

 

Vybavení pokoje

Na pokoji na vás všechny čeká miska s ovocem a wellness vybavení v podobě županů a hotelových pantoflí. A to i pro děti!

 

Ty úplně maličké dostanou ručníkové pončo s roztomilými oušky, pro větší děti už je nachystaný malý župan a pantofle s mamutíkem. Během dne si tak můžete všichni klidně i několikrát snadno zaběhnout do hotelového bazénu.

 

Protože je Vista opravdu hodně poctivá 4hvězdička, najdete v koupelně jejich vlastní přírodní kosmetiku se šetrným složením a nádhernými vůněmi. A můžete si vybrat hned ze 4 polštářů. Standardně je na pokoji měkký a tvrdý anti-alergenní polštář, na vyžádání jsou k dispozici i polštář z husího prachového peří a polštář s paměťovou pěnou.

 

Pokud máte děti do 3 let věku, automaticky vám vybaví koupelnu nočníkem, stoličkou a zmenšovacím prkénkem na WC.

 

Každý pokoj má také balkón s posezením. Výhled je buď na lanovku a Stezku v oblacích, nebo na místní lesy a kopce.

 

Zázemí pro děti v hotelu

 

 

Rodiče maličkých dětí určitě nadchne volně přístupná kuchyňka, která je vybavená dřezem, plastovým IKEA nádobím, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a dokonce i přebalovacím pultem a speciálním odpadkovým košem na plenky.

 

Odpadá tedy jak zápach na pokoji, tak i uchovávání horké vody v termosce na noční mlíčko. U kuchyňky je dokonce parking na kočárky, takže vám nemusí překážet na pokoji.

 

Pokud si chcete s dětmi zalenošit, můžete kdykoliv navštívit čtenářský koutek, rozvalit se na sedací pytle a přečíst si některou z knížek.

 

Každý večer jim tu pak přečte pohádku na dobrou noc živá víla Mateřídouška, která s sebou přinese pokaždé i nějaký vonný olejíček. S vůní lípy nebo meduňky na zápěstí se dětem hned lépe relaxuje a usíná. 🙂

 

Na děti myslí i v restauraci, kde se podávají snídaně a večeře. Restaurace je tvarovaná do L a v její kratší zadní části je sekce vyloženě přizpůsobená rodinám. Najdete zde jak vysoké židličky, tak dětské nádobí a příbory a dokonce i dětské jídlo.

 

Na snídaně se střídají různé kaše, na večeře ovocné knedlíky, buchtičky se šodó, taštičky a vyloženě dětské moučníky – zmrzlina, malé zákusky, čokoládová fontána, popcorn nebo dokonce i cukrová vata. V této části najdete i malý dětský koutek, kam si děti mohou zalézt pohrát či malovat, zatímco vy jíte.

 

Animační program pro děti

Samostatnou kapitolou a důvodem, proč Vistu navštívit, je jejich úžasný animační program pro děti různých věkových skupin.

 

V hotelu najdete herničku pro děti ve věku 0-3 let, kde si je hlídají sami rodiče (hlídání si ale můžete i zaplatit) a jsou zde hračky přizpůsobené tomuto věku.

 

A pak Cha-cha herničku pro děti ve věku zhruba 3 – 8 let, kde jsou nonstop animátoři, kteří je jak zabaví, tak i zdarma pohlídají.

 

V této herničce je připravený na každý den originální program opět s místní tématikou. A tak se střídají pohybové aktivity s tvořením, odpočinkem u pohádky po obídku, venkovními stezkami a hrami.

 

Dcerka milovala ranní cvičení s mamutíkem, které bylo často venku. Kromě zahřátí a protažení zahrnovalo každý den i jiné hry, opičí dráhy a zábavné aktivity s hlavním maskotem hotelu Mamutem.

 

V hlavní sezóně pak bývá zábavný večerní program typu dětská olympiáda, diskotéka nebo divadélko.

 

Ve Vistě nezapomínají ani na puberťáky a každý den tak najdete několik speciálních aktivit vymyšlených vyloženě pro teenagery (nejčastěji různé stezky kolem hotelu).

 

Program pro dospělé

Asi nejlákavější atrakcí v hotelu pro dospělé je jejich wellness centrum.

 

Najdete zde jeden krytý bazén, vířivku, dětské brouzdaliště s nízkou skluzavkou a vnitřní i venkovní odpočívací lehátka.

 

Další částí je saunový svět, do které můžete zajít sami a poskládat si zde procedury a odpočinek podle svého nebo vyzkoušet organizovaný saunový rituál. Ty dělají speciálně i pro děti každou sobotu dopoledne.

 

Nechybí ani nabídka masáží, kosmetických procedur, manikúra, pedikúra a speciální rituály jak pro dospělé, tak děti nebo třeba maminku společně s dcerkou. Tyhle služby už jsou samozřejmě zpoplatněné navíc a popravdě nejsou úplně nejlevnější (orientačně 30min masáž stojí 750 Kč a hodinová od 1 250 Kč výše).

 

Příjemnou tečkou po masáži je odpočinek ve wellness, kdy vám k lehátku donesou měkkou deku, misku oříšků a sušeného ovoce, citrusovou vodu a bylinkový čaj.

 

Za zmínku určitě stojí i jídlo v rámci polopenze podávané formou švédských stolů. Vista má tak obrovskou nabídku a kvalitní jídla, že je lepší pojmout to formou degustačního menu a nabrat si od všeho, co vám přijde lákavé, jen trochu. Jinak riskujete těžký žaludek. 🙂

 

A už jsem říkala, že během snídaní je v restauraci kuchař, který smaží jednu čerstvou palačinku za druhou? No kde tohle mají. 🙂

 

I erární káva je zde výborná – Julius Meinl mám opravdu ráda a běžně v Čechách už nebývá moc dostupný, takže jsem si jejich kafe kolikrát dovezla ze služebních cest do Vídně.

 

A co teprve čaje na snídani… žádné sáčky, ale asi 12 dóziček se sypanými čaji, které si připravíte do malé konvičky.

 

Vybrat si můžete z jednodruhových čajů jako černý, zelený, lipový, heřmánkový, přes směsi ovocných čajů s kousky sušeného ovoce, až po směsi namíchané přímo pro hotel.

 

Už jen ty názvy jsou lákavé – Náruč země, Doušek radosti, Harmonie života, Síla vůle, natož pak ta chuť!

 

A když to přeženete s jídlem, můžete si zdarma zacvičit v hotelovém fitness centru nebo se objednat na bowling.

 

Venkovní zábava

Konečně se dostáváme z hotelu ven. 🙂

 

Okolní příroda je opravdu nádherná a stačí vám pár kroků, abyste byli v lese nebo pár minut na lanovce, abyste byli v horách. A ten vzduch!

 

V okolí hotelu je opět bohaté vyžití pro děti. Venkovní hřiště s houpačkami, pískovištěm a prolézačkou pro větší, super rychlá nerezová skluzavka, trampolíny, nafukovací hrad a hřiště na venkovní aktivity – to vše je zdarma.

 

Vynechat ale nemůžete ani zpoplatněné zábavní parky – Mamutíkův vodní a lesní zážitkový park a Pískový svět.

 

V prvním zmíněném najdete řadu houpaček, síťových prolézaček, domečků se skluzavkami, obřího mamuta, který se dá celý prolézt a pak chobotem sešupnout opět dolů (viz úvodní foto článku) a také vodní svět v podobě pump, říček a stavidel, se kterými si děti mohou vyhrát na sto způsobů.

 

Pískový svět jsme navštívili letos poprvé na konci pobytu. Možná je spíš pro menší děti, i tak bychom na něm ale zvládli pobýt aspoň 2 – 3 hodiny.

 

Představte si ultra jemný píseček, prolézací domky s různými kyblíky, které se naplní pískem a kladkou vytahují nahoru, aby se písek přesypal do jiných vozíků nebo na pás, který ho dopraví zase dál. Obří pískoviště, kde děti lopatkami, smetáčky a štětečky hledají kosti mamuta a pračlověka, divoký western i netradiční kolotoč.

 

Větší děti a dospělé může nalákat adrenalinový lanový park v korunách stromů nebo obří houpačka.

 

Když pak vyjedete lanovkou přímo od hotelu do hor, můžete se vydat na známou Stezku v oblacích. Tu hravě zvládnou vyšlápnout i malé děti, maminky s kočárky a lidé na vozíčku, protože zde nejsou žádné schody, ale jen dlouhá široká točitá plošina.

 

Nad lanovkou také začíná mamutí horská dráha. Se svými 3 km délky je to nejdelší bobová dráha v ČR a druhá nejdelší bobová dráha v Evropě. Během převýšení 364 m zdoláte 25 zatáček a jednu 360 stupňovou otočku. 🙂 Ale vše je bezpečné a na vozíku můžete jet společně s dítětem, případně i dva lehčí dospělí spolu.

 

Pro adrenalinové nadšence nabízí resort k zapůjčení terénní koloběžky a několik různě obtížných tras, které s nimi můžete sjet. Pozor jen, že jsou trasy poměrně náročné a někdy je třeba tlačit koloběžku vzhůru i delší úsek, není to tedy vyloženě čistý sjezd.

 

Milovníci horského kola pak mají k dispozici různé traily, které mohou sjet s vlastním i půjčeným kolem.

 

Od vrcholu lanovky se také můžete vydat na téměř 20km túru na vrchol Kralického sněžníku. Cesta není úplně snadná, ale dá se zvládnout tam a zpět okolo 6 hodin. U nás tuto možnost vyzkoušel manžel, zatímco my s dcerkou zkoušely relax na hotelu a jeho bohaté animační aktivity. 🙂

 

Závěrem

Je to dlouhý článek, ale věřte, že jsem obsáhla jen to hlavní a zdaleka ne vše, co celý resort Dolní Morava a hotel sám nabízí. 🙂

 

Jak už jsem zmiňovala v úvodu, během posledních 5 let jsme zde byli už čtyřikrát a pokaždé nás hotel okouzlí něčím novým. Neustále totiž vylepšují a přidávají další možnosti a atrakce. Pokaždé je tedy i pro nás milým překvapením, s čím přišli tentokrát.

 

Také jsem zmiňovala, že to není úplně levná sranda. Když přijedete v hlavní sezóně (letní prázdniny), budou všechny možnosti a animační program úplně nejnadupanější. Na druhou stranu zaplatíte nejvíc a v restauraci můžete čekat na volný stůl.

 

Mimo hlavní sezónu přijdete o některé zábavné animace, baby hernu, i třeba cukrovou vatu na večeři. Ale něco ušetříte na pobytu, případně získáte extra kredit na venkovní atrakce.

 

My si zatím vždy pořídili rodinný balíček, protože jsme tím automaticky získali neomezený vstup na lanovku zdarma (jízda jinak stojí 150 Kč), i neomezené vstupy zdarma do wellness a do venkovních dětských zážitkových parků (Mamutíkův vodní a lesní zážitkový park, Pískový svět).

 

Výhodou je, že když je k dispozici tolik možností a zážitků a přitom i kupa relaxace, stačí třeba i 3 – 4 dny a přitom vám přijde, že jste byli na dovolené nejméně týden.

 

Check-in je sice až od 3 hodin odpoledne, check-out je ale až v 11 dopoledne a navíc pak můžete ještě využívat atrakce hotelu jako herničku nebo venkovní hřiště a animační program i nadále zdarma.

 

 

Tento příspěvek je plný neskrývaného nadšení, ale není nikým sponzorovaný. Ooo kéž by… :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *