Minut čtení: 5

Ženy, které mně inspirují každý den

Celý život se setkávám s tím, že my ženy, místo abychom při sobě držely a vzájemně se podporovaly, jsme si často naopak těmi největšími kritičkami a soupeřkami navzájem. I sama jsem měla během dospívání takové období, kdy mi ženská společnost přišla nedůvěryhodná, příliš složitá a neupřímná. A sama jsem určitě nebyla tou nejlepší parťačkou. Ale kdo jiný, než my samy, by měl to soupeření změnit? A tak jsem dala dohromady článek o všech blogerkách, které pravidelně sleduji, obdivuji a jsou mi každodenní inspirací v různých oblastech.

 

Snad vás jen neodradí, že všechny dámy a obsah, který tvoří na sociálních médiích a svých webových stránkách, jsou v angličtině. Pro mě je to jako přidaná hodnota, kdy se dozvím něco zajímavého, inspirativního a ještě si současně trénuju přirozenou angličtinu – tu, která v učebnicích pořád ještě chybí. 😉

 

A protože dam, které sleduji, je poměrně dost, rozdělila jsem je do pár kategorií pro snazší orientaci.

 

Krása

Největší inspirací v oblasti krásy je pro mě určitě sympatická Američanka Rachel Talbott. Rachel je vlastně takový úkaz – přirozeně krásná máma dvou malých kluků, která svého muže potkala v raném mládí a vybudovali si společně jak krásnou rodinu, tak život obecně. Má nadmíru sympatický projev a sdílí skvělé recepty a tipy na DIY kosmetiku, vylepšení domova i zdravá a rychlá jídla.

 

Rachel sleduji nejraději na YouTube, kde má víc než milion followerů, a pak na Instagramu. Baví mě její autentičnost. Nesnaží se být ikonou, i když by jí snadno mohla být. Žije skromně, v souladu s přírodou a svojí rodinou.

 

Druhou největší inspirací v oblasti krásy mi je pak Garance Doré a její tvorba a myšlenky. Garance, jako rodilá Francouzka, ilustrátorka, fotografka, majitelka kreativního studia a příležitostná spisovatelka, vnímá krásu na různých úrovních. Od té fyzické, přes umění v mnoha podobách, až po hezké okamžiky běžného života. O Garance jsem básnila už ve svém článku o knihách, které mě inspirují, protože věřím, že její knihu „Love Style Life“ by si měla přečíst každá z nás a klidně i opakovaně během celého života.

 

U Garance mě baví její blog, kde přináší články s méně známými, ale ryze inspirativními a hlavně reálnými ženami, které mají nakažlivé vnitřní kouzlo. A pak také její Instagram, kde sdílí zajímavé momentky, i hlubší myšlenky a témata, o kterých se tolik nemluví…

 

Self love & lifestyle

Od krásy je jen krůček k inspirativnímu životnímu stylu a sebelásce – péči sama o sebe v tom nejlepším slova smyslu. I v této oblasti jsem si postupně našla své oblíbenkyně, které mají životní nadhled, moudro a zajímavý vnitřní svět, který se nebojí sdílet s ostatními. Současně k tomu jsou krásné, některé dokonce i módní ikony, a přitom všem i pracující mámy. Myslím, že lepší intro už ani nepotřebují. 🙂

 

Chriselle Lim – Chriselle mě naučila, jak pečovat o svou pleť jako Korejka. Jak vrstvit oblečení, ale i vytvářet jednoduché ikonické looky. Díky ní jsem pochopila spousty kosmetických i módních pravidel, které jsem přenesla do svého života.

 

Ale nejvíc mě na ní baví její poslední série „Catching up with Chris“, kdy odkrývá všechno to pozlátko, kterého je třeba Instagram plný, a ukazuje svůj reálný život se dvěma dětmi, manželem, prací, cestováním a vším tím, co je na jedné straně obdivuhodné a na té druhé vyčerpávající. Chriselle mě baví na YouTube i Instagramu.

 

Valeria Lipovetsky – Valerii ještě nebylo ani 30 a už je máma tří dětí! Současně modelka, majitelka vlastní společnosti, holistická výživová poradkyně a kdo ví, co vše s její energií ještě budoucnost přinese. 🙂

 

Valeria to má na svůj věk v hlavě neuvěřitelně srovnané, a tak mě nejvíc baví její videa o sebe lásce, uvědomění si sama sebe a péči o vlastní pohodu a „blahobyt“. Je nekonečnou studnicí kosmetických, módních, fitness, ale i kulinářských tipů. Má hravou osobnost a i když s ní ve všem třeba úplně nesouhlasím, dává mi neustále zajímavé podněty. Valeria mě baví na YouTube a Instagramu.

 

Mimi Ikonn – pokud se chcete podívat na místa, na která jen tak někdy nenašetříte a k tomu se přiučit o módě, zdravém životním stylu a již zmiňované sebelásce, bude vás Mimi bavit.

 

Osobně mám nejraději její starší videa na YouTube, kdy bych její pozitivní projev a životní moudra dokázala poslouchat hodiny. S narozením dcerky se její život trochu proměnil a obsah už netvoří tak často a v takové kvalitě, jako dříve (i pro to mám ale pochopení :)). Když ale sáhnete do archivu, dostane vás její upřímnost a vyrovnanost, která je silně nakažlivá.

 

Mateřství, rodina

Poslední oblastí, kde jsem našla vskutku inspirativní ženy v online světě (vaření si nechám jako samostatné téma), je mateřství.

 

Jennifer L. Scott z The Daily Connoisseur mě ovlivnila možná nejvíc v rámci každodenního života a způsobu, jakým si organizuji svůj čas, energii i rodinu. Básnila jsem o ní už ve svém článku o knihách, které mě inspirují. A za poslední čtyři roky jsem si nenechala ujít skoro žádný její newsletter, který mi chodí nejméně jednou týdně do schránky, její videa na YouTube a všechny tři její knihy.

 

Jennifer má jednoduchou koncepci toho, jak být za všech okolností chic a „presentable“. Ne dokonalá, prostě jen chic s tím pocitem, že je mi dobře ve své kůži a všech rolích, které musím během dne zastat. Také má za cíl co nejčastěji hledat umění ve všech jeho formách, což je mi hodně blízké.

 

Naučila mě vést si kompaktní šatník, osvojit si jednoduchou „le no make-up“ rutinu a přidat další jednoduché prvky elegance, které mi ráno šetří spoustu času a energie a fungují skoro za všech okolností. A i když s ní ve všem nesouhlasím, jako celkový návod k „jak žít hezky (i se čtyřmi dětmi!) a bez zbytečných komplikací“ je k nezaplacení.

 

Ryze praktickou rodičovskou inspirací pro výchovu, přístup k sobě a dětem, ale i třeba organizaci domácího prostoru tak, aby si děti samostatně hrály a maximálně se rozvíjely, je mi Avital z The Parenting Junkie.

 

Avital má čtyři děti a její energie, nadšení a elán jsou snad nezlomné. 🙂 Avital se specializuje na různé výchovné metody a principy a tak má zajímavý názor snad na všechny oblasti, které nás jako rodiče postupně trápí nebo se o nich chceme dozvědět více. Hodně při tom uplatňuje prvky montessori a dbá na samostatnost dětí a jejich průpravu do života, což je mi moc sympatické.

 

Avital sleduju na YouTube a Instagramu a čas od času projdu i její blog, který je doslova nabitý informacemi a tipy k rodičovství a montessori výuce.

 

A kdo inspiruje vás? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *