Minut čtení: 3

Únorová výzva na téma láska a ženskost

Únorem spouštím nový typ článků – výzev. Záměrně jsem letos přeskočila leden, aby bylo jasné, že výzvy nejsou žádná planá předsevzetí. 🙂 Jsou to konkrétní malé kroky a nápady, kterými můžete začít měnit svůj život k lepšímu. Vše v duchu hodnot, které trvale zastávám – návrat k přírodě a tradicím, péče o sebe a sebeláska a starost o okolí (rodina, práce, životní prostředí). A protože je únor spjatý s oslavami lásky a plesovou sezónou, vybrala jsem přirozeně jako téma měsíce právě lásku a ženskost.

 

Téma měsíce: láska a ženskost

Barva měsíce: červená ve všech svých odstínech

 

1. úkol: Rande v jednom

Umíte trávit čas jen sami se sebou? Třeba si zajít na kafe/čaj/horkou čokoládu, ale úplně sami. Bez kamarádky, kolegů a hlavně bez mobilu!

 

Alespoň jednou během února vyražte někam úplně sami. Do oblíbené kavárny pozorovat okolní svět, maximálně s časopisem, zápisníkem nebo knihou. Do kina na film, který chcete moc vidět. Nebo rovnou na večeři do podniku, kde vaří opravdu skvostně.

 

Cílem není hledat si nové přátele, nebo na baru navazovat nové známosti. Když se naučíte trávit čas příjemně sami se sebou, nebude vás už nikdy trápit nuda, samota nebo třeba deprese ze srovnávání se s ostatními (ach ten Instagram!).

 

Užijte si své malé tajemství, že dnes a v tuhle chvíli jste úplně single a nechcete na tom nic měnit. I když vás pak doma čeká třeba pět dětí, partner a osm psů. 🙂

 

2. úkol: Oběd nebo večeře bez masa

Rozhodně nejsem vegetarián ani vegan, ale souhlasím, že naše konzumace masa se vymkla mnoha mezím a měli bychom se naučit jíst také výživné bezmasé pokrmy. A tím nemyslím zrovna chleba s máslem a plátkem sýra. 🙂

 

Alespoň jednou týdně tak zkuste do svého jídelníčku zařadit jedno z hlavních jídel úplně bez masa. Pro začátek třeba v podobě sladkého oběda nebo makaronů se sýrem. V lepším případě si vyhlédněte vegetariánskou restauraci ve svém okolí, kde se dá jídlo nabrat na váhu. Můžete tak ochutnat rozmanitou škálu maličkých porcí a sami zjistit, co vám chutná.

 

Inspirací vám mohou být i moje lehké zimní recepty z avokáda, brokolice nebo červené řepy.

 

Jídlo bez masa je mnohem lehčí pro trávení a celkové fungování organismu, a tak ho můžu doporučit jako volbu i během rande nebo domácí romantické večeře ve dvou. 😉

 

3. úkol: Jemná hudba

Když jsem ve stresu a shonu všedních dnů, často pod vším tím tlakem na výkon zapomínám na svou ženskost. A tak se jí snažím ve volných chvilkách připomínat ryze ženskými elementy – třeba vhodnou hudbou.

 

Skvělým nakopávačem je píseň You´ve Got The Love od Florence and the Machine. Ryze ženská je bývalá „paní prezidentová“ Francouzka Carla Bruni nebo Američanka Norah Jones. A v poslední době nám doma často dokola jede Ocean Eyes od Billie Eilish.

 

Poslechněte si některou z jejich skladeb nebo si sestavte vlastní set list jemné nebo ryze ženské hudby.

 

4. úkol: Něco červeného…

Nebudu vás posílat nakupovat věci, které nepotřebujete, protože by to bylo v rozporu s mými přesvědčeními. 🙂 Ale láska a ženskost jdou opravdu ruku v ruce s červenou ve všech jejích odstínech, tedy i včetně růžové.

 

Najděte si jednu věc v odstínu červené, který je vám nejbližší a udělejte si z ní svůj osobní únorový „talisman“. Pro připomenutí toho, že žena je láska a láska je pořád ještě převážně ženským atributem.

 

Může to být pugét čerstvých květin v odstínech červené, které budete mít ve váze celý měsíc. Může to být oblíbený červený lak na nehty nebo „šťastná“ rtěnka. Třeba máte skvělé červené šaty, prádlo, boty nebo kabelku. Anebo pijete kafe nejraději ze svého červeného hrnku.

 

Kdykoliv se na svou „červenou věc“ podíváte, připomeňte si, že ženská podstata je klidná, něžná a pečující. Angličtina pro to má hezký výraz „loving kindness“, tedy něco jako milující laskavost. A to je nálada, kterou si zkuste v sobě udržet alespoň po většinu únorových dní…

 

Líbí se vám nová měsíční výzva? Šiřte ji mezi svými milými a když označíte svůj příspěvek na Instagramu tagem #chicpruhovaneleto , budu se radovat s vámi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *