Minut čtení: 4

Tipy na dárky do dětského adventního kalendáře

Také vás baví tvořit dětem doma adventní kalendář na míru namísto těch hotových kupovaných? Pak jste tu správně! Načerpejte inspiraci na dárky do dětského adventního kalendáře, které letos rozzáří oči naší dcerce. Najdete tu tipy na zdravější dobroty, tématické dárečky i malé zážitky, které si s dětmi můžete společně užít během adventu a vytvořit z nich třeba novou rodinnou tradici.

 

Zdravější dobroty

Adventní kalendář vůbec nemusí být plný čokolády a sladkostí. Namísto klasických cukrovinek můžete sáhnout po sušeném ovoci jako jsou zlaté rozinky sultánky, sušené brusinky, švestky nebo třeba fíky. K adventu a vánoční atmosféře se vyloženě hodí a dětem můžete povolit jejich mlsání bez většího omezování.

 

Když hledám zdravější dobroty pro děti, vždycky sáhnu po svých třech stálicích – DM drogerii, firmě Sonnentor a Mixit. Obzvlášť před Vánoci jejich tematická nabídka nikdy nezklame.

 

A tak se u nás letos v adventním kalendáři objeví z DM drogerie krásné zimní těstoviny ve tvaru stromečku, svíčky a komety, bio sušenky ve tvaru sněhuláků a tyčinky ze sušeného ovoce a obilovin.

DM adventní nabídka

 

Od našeho milovaného Sonnentoru jsme si letos pořídili kolekci Adventní kalendář, kterou vydávají každý rok s novým krásným obalem. Krabička s čaji se rozkládá do stran jako malý „betlém“ a poslouží vám jako roztomilá dekorace. Některé čaje nejsou vhodné pro malé děti, takže tahle krabička se rovnou počítá jako rodinný dárek 😉

 

A od Mixitu jsem letos objevila tyhle kouzelné sáčky s müsli. Pořídit je můžete v této malé velikosti, která dětem vystačí jako 1-2 snídaňové porce anebo rovnou ve velkém tubusu jako Vánoční mix.

 

Tematické dárečky

Každý rok u nás nesmí chybět pár vánočních obrázků na vybarvení a drobnosti na vánoční tvoření.

 

Vánoční omalovánky najdete na Pinterestu nebo Google. Já moc ráda čerpám i ze stránek vydavatelství Usborne, které tvoří opravdu překrásné publikace pro děti v angličtině. Když na jejich webu v záložce Activities for kids zadáte heslo Christmas, vyjede vám spousta nápadů na adventní tvoření s dětmi i krásné omalovánky k vytištění. Vyzkoušejte!

 

Pro další drobnosti jsem letos zašla do Pepco, ale podobné poklady najdete i v běžném papírnictví. V jednom z našich adventních domečků tak dcerka objeví krásnou vánoční dekorační izolepu, se kterou si vyhraje na mnoho způsobů. Bude z ní tvořit přáníčka pro rodinu a kamarádky, zdobit jí obrázky i drobné dárečky a vymýšlet malé dekorace.

 

Pro radost jsem jí vzala i pár sponek a gumiček do vlasů, které sice nesouvisí vyloženě s Vánocemi, ale určitě skvěle nahradí sladkosti v kalendáři 🙂

 

V předešlých letech dostala třeba malé medové svíčky, šumivou tabletku do koupele, teplé ponožky s ledním medvědem, triko se sněhulákem nebo zimní tiskátka a vykrajovátka na cukroví.

 

Malé rodinné zážitky

Přes věci se dostáváme k mé nejoblíbenější kategorii 🙂 Malé radosti, které si můžeme užívat společně s dětmi, a které se u nás stávají již rodinnou tradicí.

 

V téhle oblasti jsem popustila uzdu vlastní kreativitě, půjčila si od dcerky zimní tiskátka a třpytivé gelové propisky a vytvořila jí několik ruliček, které doplňovaly drobné dárky.

 

V jedné třeba našla maličké balení karamelových Lotus sušenek a vzkaz Dej si s maminkou první sváteční kafíčko (dělám jí našlehané mléko a sobě cappuccino). Co třeba s perníčkovým kořením navrch? 🙂 A užij si k němu své oblíbené sušenky…

 

V jiné ruličce byl vzkaz Uvař s maminkou voňavý horký jablíčkový mošt. Mošt stačí svařit v hrnci s kořením z pytlíčku.

Horký mošt připravujeme podobně jako svařák. Jablečný mošt vlijeme do hrnce a přidáme k němu skořici, badyán a pár hřebíčků. Vařím na mírném plameni 10-15 minut, aby koření pustilo svou vůni a mošt ochutilo. Cukr už nepřidáváme, ale můžete přidat třeba lžičku medu.

 

Tenhle mošt u nás miluje úplně každý a bereme si ho s sebou do termohrnku, když se jdeme podívat na adventní světelnou výzdobu v okolí – další oblíbená zimní tradice 🙂

 

Stejně jako vzkazy typu Udělej si hezký večer s rodinou u zimní pohádky, kdy může sama na HBO/Netflixu vybrat, na co se budeme všichni dívat.

 

K tomu si můžete vytvořit „čokoládová míchátka“ tak, že rozpustíte oblíbenou čokoládu, nalijete jí do formiček na led a před úplným zatuhnutím do nich vložíte špejli. Míchátka po ztuhnutí opatrně vyloupněte a každému ohřejte hrnek mléka, které si díky míchátku promění na lahodné kakao.

 

Pořád nemáte dost inspirace na domácí adventní kalendář pro děti? 🙂 Koukněte i na můj předchozí článek Nejkrásnější advent a Vánoce s dětmi.

 

A dejte mi vědět, jak jste si užili tohle kouzelné období na konci roku <3.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *