Minut čtení: 4

Program na dětský Halloween

Halloween miluju, i když nepatří mezi naše typické svátky a neslaví se u nás ani zdaleka v takovém rozsahu, jako v anglosaských zemích. Nejvíc mě baví, když máme doma na Halloween dům plný dětí a můžeme tvořit, blbnout a prostě si to stylově užít. 🙂 Tak dejte dohromady partu dětí ze svého okolí a inspirujte se našimi nápady!

 

Honba za podzimním pokladem

Pokud to jen trochu počasí dovolí, je nejlepší vytáhnout děti ven, do lesa nebo aspoň parku a začít sběrem podzimních přírodnin. Ty pak využijete při tvoření nebo jako sezónní dekorace.

 

Aby děti sbírání bavilo, můžete jim ho zpestřit malou honbou za pokladem. Stačí když na Pinterestu nebo Google zadáte heslo „autumn scavenger hunt“ a vyskočí na vás kupa barevných listů k vytištění. Jsou to vlastně takové seznamy všeho, co je na podzim venku k vidění.

 

Děti mohou soutěžit, kdo nasbírá vše jako první anebo si jen odškrtávat, že vše viděly. Za odměnu jim můžete nachystat drobné sladkosti anebo hrnek horké čokolády na zahřátí. 🙂

 

Doma si pak z přírodnin vytvořte společně výzdobu. Stačí vám k tomu hezká miska, kam vše nasypete nebo tác. Pokud máte tavnou pistoli, můžete třeba ze šišek slepit věnec na dveře a ten vám bude sloužit jako dekorace až do jara.

 

 

Halloweenské tvoření

Tvoření s dětmi na helloween by vydalo na samostatný článek a byl by pěkně dlouhý. 🙂 Vždycky totiž začnu na Pinterestu vyhledáváním inspirace pod hesly typu „halloween crafts with kids“ nebo „diy halloween decorations“. Pak si vybírám, na co máme doma materiál a co bude bavit danou věkovou skupinu.

 

Nejvíc se nám osvědčily tyto aktivity:

  • omalovánky – dětem vytisknu různorodou směs omalovánek s halloweenskou tématikou a pak je nechám si vybrat. A že je z čeho! Halloweenské dýničky, netopýři, čarodějnice s kočkami, strašidelné domy a hrady, lektvary, upíři, kostlivci… na své si přijde opravdu každý,
  • svícen – když vezmete zajímavou skleničku od marmelády a v papírnictví koupíte barvy na sklo, hravě si vyrobíte originální svícen pro dokreslení strašidelné atmosféry. Náš dýňový vidíte na úvodním obrázku, stačila na něj jen sklenka od jogurtu, oranžová barva na sklo a černá kontura. Z jedné strany jsme namalovali obličej dýně, z druhé pak pavouka s pavučinou. Svícny můžete vyzdobit domov, zahradu nebo vstup k domu. Když jim kolem hrdla omotáte pevně drát a ten pak připevníte na tyčku, vznikne vám i trvanlivý „lampion“ třeba na průvod svatého Martina.
  • strašidla z roliček – skvělý tip z Pinterestu, ke kterému potřebujete jen roličky od toaletního papíru, lepidlo, barvy a fantazii. My vyrobili netopýra a mumii (viz úvodní foto). Viděla jsem ale krásné nápady i na Frankensteina, čarodějnici, upíra a klidně i dýně z roliček.

 

Jak vyřezat halloweenskou dýni

Nápad, jak vyřezat halloweenskou dýni, můžete také hravě překlopit v malou domácí soutěž. Stačí, když rozkrojíte jablko, řeznou plochu potřete oranžovou barvou a obtisknete ji na papír. Vznikne vám typický tvar dýně, který po zaschnutí mohou děti domalovat černou fixou (viz úvodní foto).

 

Nechali jsme tak každé dítko vymyslet několik návrhů na obličej dýně a ten vítězný jsme pak do dýně skutečně vyřezali. Předešli jsme tím hádkám a dohadům a každý má pocit, že se na vyřezávání dýně mohl podílet.

 

 

Program na halloweenský večer

 

 

Protože u nás není zvykem chodit na koledu po sousedství, můžeme halloweenský večer strávit pěkně doma v teple. K tomu nedám dopustit na hudební animovanou pohádku oceněnou dvěma Oskary – COCO.

 

Coco nadchne nejen děti, ale pobaví i dospělé, což o všech animovaných pohádkách určitě říct nemůžu (ty víš, o kom mluvím, Elso! :)).

 

A pokud k filmu rádi něco chroupáte, můžete dopředu nechat děti vyrobit si své stylové pytlíčky a ty jim pak naplnit popcornem, křupkami nebo jinou dobrotou.

 

Vystačíte si jen s pevnějším sáčkem a lihovou fixou, která se nesmývá vodou.

 

Hostíte i dospělé a nevíte, co zrovna uvařit? Inspirujte se mými recepty z dýně, ze kterých poskládáte hned celé menu!

 

Tak pěknou zábavu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *