Minut čtení: 6

Přírodní kosmetika – nové objevy, které mne nadchly

Přírodní kosmetika opravdu změní způsob, jakým vnímáte vlastní krásu. Zázraky se obvykle nedějí přes noc, ale přijdou po několika týdnech láskyplné péče a o to déle také zůstanou. Používání přírodní kosmetiky je pro mě jednou z nejoblíbenějších forem tzv. self love – sebelásky v tom nejlepším slova smyslu. Od relaxačních vůní, které nebyly stvořeny uměle v laboratoři, přes přírodní výtažky a olejíčkové konzistence, až po myšlenku ekologie a udržitelnosti. Za přírodní kosmetikou také často stojí osobní příběhy jejích zakladatelů a to jsou vše hodnoty, na které ráda slyším.

 

Ve svém předchozím článku o přírodní kosmetice jsem se zaměřovala na značky, které stojí za to vyzkoušet. Byl to průřez mými nejoblíbenějšími a léty prověřenými výrobci přírodní kosmetiky, jejichž nabídka mě nikdy nezklame, ať už sáhnu po libovolném produktu.

 

Tentokrát jsem však (až na jednu výjimku) chtěla vyzkoušet nové značky a výrobky, o kterých jsem slyšela mnoho doporučení anebo mě samy nadchly svým složením a slibovanými účinky. Ze všech těch novinek jsem pak vybrala těchto pět úžasných produktů, do kterých jsem se upřímně zamilovala a věřím, že na dlouho.

 

Natura Siberica

Natura Siberica se pro evropský trh vyrábí v Estonsku, ale využívá přitom extrakty z volně rostoucích bylin Sibiře a Dálného Východu. A protože mám sama vyzkoušeno, že česká přírodní kosmetika je úžasná, ale byliny, které dozrávají na silném řeckém sluníčku, mají přeci jen větší intenzitu (třeba můj oblíbený Korres anebo BioAroma), zajímalo mě, jak na tom tedy budou „bájné“ byliny ze Sibiře.

 

 

Severní bílé čistící máslo

Tento výrobek jsem se rozhodla vyzkoušet, protože mi došla bílá jílová maska a tenčil se i můj oblíbený odličovací olej. Severní bílé čistící máslo svým složením kombinuje obě složky a popisem slibuje šetrné odlíčení, které pleť současně vyživuje. A moje zkušenost? Tohle byla láska na první i každé další vyzkoušení!

 

Odličovací máslo se nanáší na suchou pleť. Jemně se do ní vmasíruje prsty a tím se začnou uvolňovat olejové složky produktu, které hravě odlíčí i linky a voděodolnou řasenku. Konzistencí hodně připomíná klasickou modrou Niveu v plechové krabičce. Celá emulze lze ale krásně smýt vodou, nezanechá vůbec mastný film a na druhou stranu jíl v ní obsažený ani nevysušuje.

 

Pleť je po použití opravdu hebká a příjemně vyživená, takže když někdy uspávám dcerku tak dlouho, že už se pak zvládnu jen „překulit“ do vlastní postele, vůbec nic se nestane, když si pleť pouze odlíčím tímto severním bílým čistícím máslem a pak už nepoužiju nic dalšího.

 

Závěr: V minulosti jsem vyzkoušela různé odličovací přípravky od Korres, Manufaktury i odličovací olej od BioAromy, se všemi jsem byla spokojená, ale Natura Siberica mě doslova nadchla. Snadné odlíčení, které nepotřebuje už žádnou další fázi, hebká zdravá pleť a žádné černé tečky díky jemnému bílému jílu. Extra body dávám za přiloženou špachtličku, kterou se máslo nabírá, takže není potřeba sahat do něj zbytečně prsty.

 

Noční maska na obličej s efektem anti-age

Noční maska je nový typ produktu, který doporučují modelky, celebrity i blogerky po celém světe. Princip je v tom, že se maska může nechat na pleti působit celou noc a smyje se až ráno při běžné očistě. A to je myšlenka, která mě baví víc, než čekat 5, 10 nebo 20 minut, pak masku smývat a pokračovat s další péčí. Proto jsem už dlouho hledala zajímavou noční pleťovou masku, abych vyzkoušela, zda jsou její účinky opravdu jiné než u těch krátkodobých. Moje volba padla opět na značku Natura Siberica a jejich noční masku na obličej s efektem anti-age. Zaujal mě totiž jak typ produktu, tak i složení a upřímně i cena, která se pohybuje okolo 150 Kč! A moje zkušenost? Tentokrát to byla láska až na druhý „pohled“ 🙂

 

Závěr: Maska je lehká, rychle se vstřebává a překvapivě funguje už po prvním použití. Pleť je ráno opravdu pevnější. Naučila jsem se ale, že je lepší jí vrstvit ještě s nočním krémem, případně i sérem, pro lepší výsledky. Když totiž použiju pouze masku, stane se mi někdy, že je pleť ráno sice pevnější, avšak působí docela dehydratovaně. Jako kdybych šla spát bez krému. Jako doplňková péče je však skvělá a používám jí obvykle dvakrát do týdne.

 

Khadi

 

 

Ayurvédský šampón Neem

Na značku Khadi jsem tu a tam narážela, ale nikdy jsem se nakonec neodhodlala ji vyzkoušet. U nás je totiž k dostání převážně jejich vlasová péče, a to je oblast, kde jsem dlouho a vytrvale zkoušela různé levné i drahé přírodní alternativy šampónů, až jsem stejně po několika měsících došla k tomu, že mým vlasům bohužel trocha chemie svědčí lépe.

 

Pak ale o šampónu od Khadi mluvila nadšeně kolegyně v práci a narazila jsem něj znovu v lokální „Bylince“ a rozhodla se přírodním šampónům dát ještě jednu poslední šanci. A tentokrát opravdu nelituji!

 

Pokud se rozhodnete přejít na přírodní šampón, připravte se na to, že si na něj vlasy budou několik týdnů zvykat. Své hodnocení tedy píšu až teď, když jsem zhruba v polovině flakonu a můžu tak opravdu shrnout všechny klady i zápory tohoto ayurvédského šampónu Neem.

 

Závěr: Myslím, že jsem konečně našla přírodní šampón, který opravdu dlouhodobě funguje. Zlepšuje vlasy i vlasovou pokožku a vlasy se přitom dají dobře upravit a zformovat. Trvalo jim to však zhruba měsíc, kdy jsem si říkala, že mě sice konečně nějaký přípravek již při prvním použití zbavil jemných lupů, které se mi dělají po všech jiných šampónech téměř trvale, ale že jsou s ním vlasy téměř neupravitelné. Jakmile si ale vlasy na tento šampón opravdu zvykly, neměnila bych. Snad jen tu parfemaci, která dost silně připomíná bujón a to i pár dnů po umytí. Holt pro krásu se musí něco přetrpět 🙂

 

Korres

 

 

Korres řada Wild Rose

„Korres je můj osud, Korres je můj osud, Korres je vše, co nepoznal jsem dosud… nepoznat Korres, nemiloval bych.“ S nadsázkou moje opravdu léty nejoblíbenější značka kosmetiky, nad kterou jsem se rozplývala už ve svém prvním článku o přírodní kosmetice.

 

Tentokrát Korres krátce před Dny Marianne, které pravidelně využívám k tomu, abych se jím zásobila, vylepšil výrazně složení již tak skvělé řady Wild Rose, takže moje volba byla letos snadná – pořídila jsem si nový dvoufázový rozjasňující booster, CC krém na denní použití a noční regenerační péči/krém.

 

Dříve jsem z této řady používala rozjasňující sérum s divokou růží, které bylo výborné samo o sobě. Nový dvoufázový booster má ale mnohem koncentrovanější složení díky nové ingredienci – stabilizovaném přírodním vitamínu C (namísto syntetického). Booster má také lehce olejovou texturu a před každým použitím je třeba ho protřepat, aby se všechny složky hezky propojily.

 

Ke koupi CC krému u Korres jsem se odhodlávala už delší dobu. Přeci jen dát přes 700 Kč jen za tónovaný krém mi přišlo poměrně dost. Jenže po skvělých zkušenostech z léta s tónovaným opalovacím krémem od Korres za cca 800 Kč jsem naznala, že by i tento mohl být stejně bezchybný a nakonec si jej tedy pořídila.

 

A noční péče od Korres je mojí trvalou stálicí už nejméně pět let. Nová regenerační péče si mě ale získala svým vylepšeným složením – kromě obvyklých složek krému, které tvoří třeba šípkový olej, přidal Korres nově do ingrediencí i nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, přírodní stabilizovaný vitamín C a hlavně kurkumu. Ta je aktuálně svatým grálem v antioxidační i protizánětlivé péči o pleť (možná znáte ikonickou žlutou masku od Kiehl´s) a mě se osvědčila i při vnitřním užití.

 

Závěr: Už jen z toho, jak jsem se rozepsala výše o složení výrobků můžete usoudit, jaký je můj celkový dojem z nových produktů 🙂 Korres mě ale nikdy nezklame a pokud bych měla z této trojice vypíchnout jeden produkt, který za tu investici opravdu stojí, pak je to noční regenerační péče, která je lehká, dobře se vstřebává, má oproti starší verzi vylepšenou parfemaci a opravdu pleť regeneruje, sjednocuje její tón a bojuje proti pigmentovým skvrnám. Extra body dávám za skleněné obaly produktů.

 

Baví vás Pruhované léto? Sledujte mě i na Instagramu! Nebo se přihlašte k odběru newsletteru a už vám neunikne žádný článek 🙂

 

Tento příspěvek není nikým sponzorovaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *