Minut čtení: 4

Pánská přírodní kosmetika

Když matka příroda tvořila muže, dala jim do vínku výrazné rysy, husté obočí, tmavé řasy a silnější kůži. Není tedy divu, že jsou mnohé mužské kosmetické poličky výrazně kratší, než ty naše dámské. Obdarovat mě matka příroda tolika benefity, mám doma asi jen jeden krém, mýdlo, deodorant… a tvářenku. 🙂

A v podobném duchu přistupuje ke kosmetice i můj muž. Myslím, že pro něj není až tak důležité složení, jako spíš vůně. Nečte seznam benefitů, ale řeší, jestli se krém dobře natírá a vstřebává. A hezký obal ho nejspíš potěší, ale nebude ho brát jako výstavní zboží, jako to mám někdy já…

 

Když jsem si přála, aby přešel na přírodní kosmetiku i on, byl to trochu oříšek. Proč měnit něco, co funguje? Navíc, když to stojí víc peněz, než sprchový gel v akci za 39 korun…

 

A tak jsem mu vytvořila malou kolekci základních produktů kosmetiky pro muže, která si ho získala nejen svým vzhledem, ale neštěstí i při používání. Uff, jeden domácí oříšek odškrtnut. 😉

 

Přírodní mýdlo Ponio

 

 

Mýdlo je základ a pro mě osobně jsou kvalitní tuhá mýdla mnohem lepší volbou než ten nejvoňavější nejpěnivější sprchový gel na světě. Nikdy mě totiž nevysušují a navíc neničí vodní organismy a přírodu.

 

Přírodní mýdlo Ponio tea tree a lemongrass s rakytníkem je sympatické už na první pohled svým obalem a kombinací barev.

 

Vybírala jsem ho on-line podle složení, které je plné pečujících olejíčků, másel a přírodních silic. A po doručení mě nadchlo i svou vůní.

 

Přestože je tea tree uvedené na prvním místě a vím, že každému vůně čajovníku zrovna nesedí, tady není výrazná a mýdlo voní opravdu svěže, hlavně po citrónové trávě. Příjemně pění, dobře se smývá, pokožku nechává hebkou a v mýdlence neslizovatí. Potvrzeno manželem, ale i na vlastní kůži. 😉

 

Přírodní deodorant Ponio

 

 

Co mě opravdu nadchlo, je stejně voňavá nabídka přírodních deodorantů od Ponio.

 

Pánskou přírodní kosmetiku pro manžela jsem totiž koncipovala jako dárek, takže spolu oba produkty ladí nejen designově, ale i svou přírodní parfemací.

 

A protože se manžel rád sprchuje i po ránu, vytváří oba produkty příjemně svěží kombinaci osobní hygieny.

 

Asi jako když my ženy používáme stejně parfemovaný sprchový gel a tělové mléko nebo tělové mléko vyrobené k osobnímu parfému.

 

Pokud nemáte zkušenost s přírodními deodoranty, možná vás na začátku překvapí, že se někdy roztírají ztuha. Obvykle ale stačí nanášet deodorant na vlhké podpaží (třeba po sprše) nebo ho v podpaží krátce přidržet a tělesné teplo povolí másla, která jsou v něm obsažená, takže se pak roztírá již hladce.

 

Deodorant Ponio také nemá žádný vytáčecí mechanismus, ale vysouvá se tlakem zespodu obalu. To funguje snadno, jen buďte opatrní, když jej vysunete až moc, abyste se nesnažili zatlačit ho zpátky vrchem (mechanismus by se mohl poškodit). V takovém případě jen deodorantem párkrát zlehka poklepejte na rovný povrch a on se zasune sám.

 

Deodorant Ponio má absolutně čisté veganské složení, funguje celý den i bez přetírání, nebarví oblečení a někoho možná potěší i fakt, že stejně jako u mýdla, i tento obal je kompletně kompostovatelný. Oba produkty tak ocení i zero waste nadšenci.

 

Přírodní pánská toaletní voda

 

 

Parfém je třešinkou na dortu celé mé „zelené“ pánské kolekce.

 

Manžel voňavky miluje, ale mě trochu vadí, že jsou klasické parfémy a toaletky plné syntetických složek, které inhalujeme a zůstávají v oblečení.

 

Pánská toaletní voda Plantes & Parfumes se vyrábí v Provence, tradičním ručním způsobem zpracování.

 

U nás jsou k dostaní tři odlišné vůně – Sport, Biosé a Vetiver.

 

Dlouho jsem rozmýšlela, kterou vybrat a nakonec moje volba padla na Vetiver. Zčásti kvůli zelenému obalu, který v balíčku pro manžela hezky doplňuje předchozí dva produkty. A zčásti také proto, že Vetiver je jednou z nejtypičtějších pánských vůní. Voní dřevitě a v toaletní vodě se hezky doplňuje ještě s citrusy, bergamotem, santalem a cedrem. Společně s Ponio produkty tvoří opravdu hezkou kompozici svěže zemitých tónů.

 

 

Baví vás Pruhované léto? Přihlašte se k odběru newsletteru na úvodní stránce blogu a už vám neunikne žádný článek. 🙂 Můžete mě také sledovat na Instagramu pro různorodou dávku inspirace.

 

Tento příspěvek vznikl i za laskavé podpory společnosti NuSpring, kteří mi dali možnost vybrat si úžasné produkty přírodní kosmetiky z jejich skutečně nabitého e-shopu. Všechny názory a hodnocení jsou moje vlastní. Linky uvedené v textu slouží pouze pro vaši snazší orientaci a neplyne mi z nich žádná provize. Pokud jste stejní nadšenci do přírodní kosmetiky jako já, nebo si zrovna lámete hlavu nad zajímavým dárkem pro svého muže, ponořte se do hluboké nabídky NuSpringu a s prázdnou neodejdete. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *