Minut čtení: 5

Moje ranní rutina proti podzimní depresi

Babí léto a podzim mám ráda. Po akčním a nabitém létě se vše přirozeně zklidní, ale přitom je pořád ještě dost hezky na poslední grilovačky, celodenní výlety a venkovní aktivity. I to kafe mi v chladném ránu chutná mnohem víc 🙂 Přes to všechno na mě ale často dolehne ranní vstávací deprese, kdy se mi chce všechno, jen ne vylézt z postele.

 

Vytvořila jsem si proto ranní rutinu, která mě baví a přiměje mě z té postele nakonec poměrně rychle vylézt a něco s tím sychravým ránem udělat vřelejšího…

 

1) Ranní hudba

Celé ráno mi přijde hned veselejší a lépe ubíhá, když si na telefonu pustím nějakou hudbu. Většinou jsou to chvíle, kdy nesáhnu po některém ze svých playlistů, ale naopak na YouTube střídám různé kompilace na téma Morning jazz, Morning relaxing music nebo Indie folk či pop. YouTube mi sám nabízí každé ráno nové alternativy a i když jsou si všechny stylově podobné, ještě se mi neomrzely. V poslední době dokonce nejvíc ujíždím na této Stress-free Studying kompilaci.

 

2) Ranní očista a líčení

Ráno v koupelně trávím minimum času, protože si různé kosmetické rituály a teplou sprchu nebo vanu nechávám raději na večer. Také nejsem zastáncem složité ranní péče o pleť, takže moje rutina v koupelně zahrnuje obvykle jen čištění zubů a opláchnutí obličeje studenou vodou. Pak už se přesouvám zpět do ložnice ke svému kosmetickému stolku, kde se dějí všechny ty ostatní ranní „zkrášlovací zázraky“.

 

 

Vždycky, ale opravdu vždycky ráno začnu termální vodou ve spreji a svým očním krémem s kovovým aplikátorem. Nejen, že termální voda obličej hezky po noci hydratuje, ale dodá pleti i minerály a kovový aplikátor mého nejoblíbenějšího anti-aging séra od Manufaktury zase po mokré pleti ideálně klouže, takže mě díky jemné masáži zbaví všech nočních otoků.

 

Zbytky termální vody jemně vklepu do pleti a přejdu rovnou k líčení. Už několik let nepoužívám na běžné denní líčení make-up, ale pouze BB krém. Moje ranní rutina je tak rychlejší a hlavně méně zatěžuje pleť a nechá vyniknout její přirozenou strukturu, což mě baví víc, než „photoshopový efekt“ make-upu.

 

Od léta je mým nejoblíbenějším přípravkem tónovaný opalovací krém od Korres s SPF30, který má jemnou matnou konzistenci, velmi přirozené krytí a přitom vydrží na pleti celý den bez jakýchkoliv nežádoucích efektů.

 

V létě jsem si také oblíbila korektor Maybelline Instant Anti-Age s houbičkovým aplikátorem, který se tak snadno a přirozeně aplikuje. Nejen, že má perfektní konzistenci a skoro retušující výsledný efekt, ale díky houbičce je korektor i chráněný proti zanášení se bakteriemi, což je pro mě určitě velké plus. Oba produkty tak nejspíš zůstanou na mém kosmetickém stolku velmi dlouho.

 

Pro plastičtější líčení používám kombinaci bronzeru a rozjasňovače. Bronzer nanaším buď místo tvářenky anebo jej naopak používám pro lehké konturování (na hranici čela a vlasů, na hranu čelistních kostí a krk a pod lícní kosti), pak ho navíc doplňuji růžovou krémovou tvářenkou na lícních kostech.

 

Rozjasňovač používám zlehka nad lícními kostmi šikmo pod vnějším koutkem oka a pod oblouky obočí. Nakonec nanesu řasenku a co se make-upu týče, jsem zhruba za 5-7 minut schopná vyrazit do světa.

 

3) Snídaně

 

 

Jsou rána, kdy se v klidu nasnídám doma, pak si nejraději uvařím ovesnou kaši anebo míchaná vajíčka. Pak jsou také rána, kdy snídám až cestou do práce a vše záleží dost na mé ranní náladě. Ideálně volím zdravou snídani v podobě ovesné kaše z mojí vlastní směsi, která se nemusí vařit, jen se nechá přes noc v lednici nabobtnat.

 

Jsou ale také dny, kdy sáhnu po své guilty pleasure v podobě croissantu nebo fornetti s čokoládou. A nikdy mi nesmí chybět cappuccino – na té pěnové konzistenci je něco tak uklidňujícího, že se můj den i nálada zlepší hned, jak držím hrnek s cappuccinem v ruce 🙂

 

4) Offline zábava

Když se ráno vzbudím, je nejsnazší sáhnout hned po mobilu a podívat se, co je nového v emailu, na Facebooku nebo Instagramu. Také je to ale dost stresující, protože mám automaticky pocit, jak kdybych už měla pracovat anebo mi v porovnání s ostatními něco uteklo. Proto se snažím od mobilu (krom výše zmíněné hudby) držet po ránu co nejdéle co nejdál a hledám si raději nějakou offline zábavu. Ráda čtu, i když ráno maximálně lifestylové časopisy.

 

5) Meditace

 

 

Meditace pro někoho může znít až přehnaně esotericky, nejde ale vůbec o sed v lotosovém květu a hledání vnitřního třetího oka, jako spíš o klidnou chvilku maximální koncentrace. Pro někoho je meditací ranní běh, kdy se soustředí jen na svůj dech a krajinu kolem sebe. Pro jiného je meditační výborná snídaně, které se věnuje naplno bez televize, novin nebo mobilu v ruce. Být v přítomném okamžiku, zhluboka dýchat a vše nepodstatné pustit na chvíli z hlavy.

 

Jakkoliv snadno to může znít, je to možná jedna z nejtěžších věcí vůbec. Dnes, když jsme zahrnuti tolika podněty ze všech stran, kdy se nám hlavou honí myšlenky jak na horské dráze a rodí se pořád nové, umět se na chvíli zastavit, hluboce se soustředit jen na jedinou věc a vše ostatní na chvíli vypustit, je opravdu umění. Já se ale chtěla tohle umění naučit, a tak jsem si stáhla aplikaci Calm. Už je to víc než rok, kdy ji aktivně používám nejméně třikrát do týdne, a tak za ní můžu dát ruku do ohně.

 

Calm vás nejen naučí meditovat a soustředit se na to podstatné, ale v placené verzi obsahuje nespočet cílených programů jako třeba Loving Kindness, Managing Stress, Deep Sleep Relax, Calming Anxiety apod. Pokud nemáte problém s angličtinou, jsou meditační programy od Calm ideální formou, jak na sobě každý den pracovat, zamýšlet se nad hlubšími tématy, než nám nabízí běžný život a naučit se být v pohodě sám se sebou a vlastními pocity, i těmi negativními.

 

Baví vás Pruhované léto? Sledujte mě i na Instagramu! Nebo se přihlašte k odběru newsletteru a už vám neunikne žádný článek 🙂

 

Tento příspěvek není nikým sponzorovaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *