Minut čtení: 3

Lepší než levandulový sirup – relaxační čaj a DIY kosmetika

Jakmile mi na zahrádce vykvete levandule, nemůžu se jí prakticky nabažit. Ta vůně a barva a chuť! Levanduli používám snad na desítky způsobů, v domácí kosmetice, při úklidu i v kuchyni. Pokud se chystáte ostříhat svou levanduli a chcete vyzkoušet víc, než jen levandulový sirup nebo sušenky, mám pro vás pár mých oblíbených a netradičních tipů.

 

Bylinková napářka obličeje

Napářka obličeje se hodí pro všechny typy pleti a pokud máte doma víc bylinek, než jen levanduli, dá se použít i jako inhalace a mnohem víc.

 

Bylinky jednoduše zalijte horkou vodou, nechte krátce rozvonět a když voda trochu ochladne, můžete začít s napářkou. Podobně jako v sauně vyvolá horko lepší cirkulaci a pára pomůže otevřít póry, aby vstřebaly prospěšné látky z bylin.

 

Pro napářku jsem použila levanduli, mátu a šalvěj, které jsou všechny zklidňující a antiseptické. Navícjsou dobré na dýchací cesty, a to i preventivně.

 

Když voda vystydne natolik, že už se pro napařování nehodí, namočím do ní vatové tampónky a směs se dá použít jako skvělé pleťovétonikum. Nakonec je možné ji přecedit, přilít do horké vany a využít jako koupel.

 

DIY peeling s levandulí

Levandulový peeling vyrobíte ze 3 ingrediencí a během úplné chvilky.

 

Na malou misku (vystačí na peeling zhruba poloviny těla) stačí smíchat vrchovatou lžičku kokosového oleje, stejně velkou lžičku cukru a nakonec do směsi nadrobit větší snítku levandule.

 

Směs masíruje i zvláčňuje zároveň a voní tak, že by jí jeden snědl, tak pozor na děti 🙂

 

Úplně nejlepší je udělat si peeling po předchozí bylinkové koupeli, protože kůže ve vaně krásně změkne a lépe se tak promasíruje. Pokud si děláte peeling ve sprše, dejte si nakonec pozor, abyste po kokosovém oleji neuklouzli 😉

 

Relaxační čaj

Tenhle čaj si vařím snad každý večer a už si bez něj svoje léto ani neumím představit.

 

Recept je úplně jednoduchý, ale ta kombinace! Uvařím si heřmánkový čaj a přidám do něj jednu snítku levandule. Obě byliny se společně krásně doplňují jak vůní, tak chutí a obě působí na zklidnění a lepší spánek.

 

Čajmám nejradši vlažný, a to i když je venku večer pořád ještě vedro. Stejně tak si ale umím představit pít ho ledový – tedy uvařený stejným způsobem jako výše, ale v menším množství a po vychladnutí ho přelít do sklenice nebo jiného hrnku naplněného ledem.

 

Heřmánkový čaj si kupuji v lékárně anebo v Lidlu, tam se mi totiž osvědčil pro svojí chuť i aroma, které nejsou ani příliš intenzivní, ani příliš převoněné. Kdo si čaj rád sladí, bude mít určitě ještě hezčí sny po medu 🙂

 

 

Baví vás Pruhované léto? Sledujte mě i na Instagramu! Nebo se přihlašte k odběru newsletteru a už vám neunikne žádný článek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *