Minut čtení: 8

Dětská přírodní kosmetika a kosmetická taštička

Dcerka nám dorostla do věku (4,5 roku), kdy se chce sama zkrášlovat, podobně jako maminka. A také už během prázdnin vyráží na dovolené s babičkami, bez nás pracujících rodičů. Takže bylo potřeba zařídit jí vlastní kosmetickou taštičku, kterou by mohla s sebou vozit. Ideálně plnou přírodní dětské kosmetiky, kterou užije jak doma, tak i na cestách.

 

Některé produkty jsme měli již doma a dlouhodobě je používáme (třeba přírodní balzám na rty od biorythme). Po jiných, včetně vhodné kosmetické taštičky, jsem se musela teprve poohlédnout.

 

S výsledkem jsem natolik spokojená, že to budu spíš já, kdo si bude půjčovat kosmetiku od dcerky, než naopak. 🙂

 

Dětská kosmetická taštička

 

 

Samozřejmě na trhu existuje spousta kosmetických taštiček, které by se daly snadno použít pro děti. Já ale nechtěla nic plastového, ani zbytečně výstředního nebo s Disney motivem.

 

Věřím, že když si holčičky naučí spravovat svou kosmetickou taštičku od mala, včetně kvalitních produktů uvnitř, tak jim vydrží opravdu dlouho a měla by tak být dost nadčasová.

 

Moje volba tedy padla na kosmetickou taštičku z biobavlny, kterou u nás pod značkou Mama Natura distribuuje moje oblíbená značka ekodrogerie Tierra Verde.

 

Taštička je akorát velká a příjemná na dotek. Když je potřeba ji uzavřít na cesty, stačí zatáhnout za stahovací šňůrky a můžete vyrazit. Snadno s ní tedy zvládnou manipulovat i malé děti, kterým zip někdy drhne. Navíc nehrozí, že by se zip časem rozjel nebo ho děti vytrhly a taštička tak musela putovat do koše.

 

Praktická jsou i ouška, za které lze kosmetickou taštičku nosit jako kabelku, což malé dámy vždy ocení. 🙂 Ouška užijete ale i na dětském táboře nebo třeba v kempu, kde jsou podmínky v koupelnách omezenější – jednoduše za ně taštičku můžete pověsit na háček jako ručník a nebude se nikde povalovat po špinavé nebo mokré zemi.

 

A pokud vám přijde vzhled kosmetické taštičky fádní, existuje spousta způsobů, jak si jí doma nazdobit! Můžete na taštičku společně přišít třeba ozdobné knoflíky. V galanteriích a lepších papírnictvích seženete krásné látkové nebo dřevěné knoflíky vyřezané třeba do tvaru kočiček. Nebo vezměte fixy na textil, které se prodávají samostatně, ale i jako foukací fixy se šablonkami. Větší holčičky si můžou na svou kosmetickou taštičku i něco vyšít.

 

Fantazii se meze nekladou a malé slečny určitě ocení, že je kosmetická taštička nejen jejich vlastní, ale k tomu ještě úplný originál. 🙂

 

Dětský hřeben na rovné i kudrnaté vlásky

 

 

Stejně jako jsem nechtěla kupovat plastovou taštičku z drogerie, tak nemám zrovna dvakrát v oblibě ani levné dětské plastové hřebeny. Sice jsou krásné a barevné a s líbivými obrázky, ale buď vlásky pořádně nerozčesají nebo se snadno lámou.

 

Sama nejraději používám tangle teezer, který se také dělá v dětské variantě. Když jsem ale viděla tohohle ježečka, byla to láska na první pohled!

 

Redecker dřevěný kartáč na vlasy v podobě ježečka je vtipný a milý zároveň. Tělo hřebenu je vyrobeno z tvrdého bukového dřeva pro vyšší odolnost a „bodlinky“ na rozčesávání naopak z měkčího javorového dřeva.

 

Kartáč se krásně drží, obzvlášť skvěle opravdu padne do dětské ručičky. Neškrabe, netahá a poradí si jak s mokrými vlasy, tak i suchými kudrlinkami.

 

Líbí se mi, že vlasy nejen rozčesává, ale současně i masíruje bodlinkami pokožku hlavy. Dcerce je to příjemné a češe se teď dobrovolně i sama. Já zase věřím, že díky této přirozené masáži bude mít lesklé a zdravé vlásky.

 

A když se hřeben ušpiní, můžete jej bez obav opláchnout teplou vodou, případně dočistit mýdlem.

 

Tuhý přírodní šampón s kondicionérem

 

 

Asi to bude znít hodně nekonvenčně, ale dcerce od mala myjeme vlasy šamponem spíš výjimečně. Věřím totiž, že pokožka hlavy je od přírody nastavená správně tak, aby se příliš nemastila ani nevysušovala a tyhle neduhy jí propůjčíme až my sami v průběhu života nešetrnou péčí.

 

Sama také nejraději používám přírodní šampóny, i když musím přiznat, že hledání toho pravého byla hodně dlouhá cesta a moje vlasy musely pár měsíců projít takovým „znovuzrozením“, kdy se očišťovaly od silikonů a nadbytečné chemie, která je v šamponech z drogerie.

 

Proto jsem chtěla vlásky dcerky vší chemie ušetřit. Obvykle postačí, když jí vlasy jen spláchneme teplou vodou a necháme přirozeně uschnout. Když má ve vlasech ale nějakou špínu, typicky třeba písek nebo jídlo, použiju na ně i šampón.

 

Obě jsme si teď oblíbily tuhý přírodní šampón s kondicionérem Navia. Navia je slovenská značka, která dnes vyrábí už celou řadu přírodní kosmetiky. Možná jste se tak setkali s jejich šlehanými tělovými másly, pleťovými vodami nebo krémy anebo přímo jejich tuhými šampóny.

 

Pro mě je tuhý šampón skvělou volbou obzvlášť na cestování. Je lehký, skladný, můžete ho převážet v původní papírové krabičce anebo si na něj rovnou koupit půvabnou hliníkovou přenosku. Příjemně voní a je 2v1, tedy s kondicionérem, k čemuž jsem normálně dost skeptická u tekutých variant, tady to ale díky přírodním olejíčkům opravdu funguje.

 

Pokud jste na pochybách i vy, jestli a jak lze vůbec vlasy umýt šampónem, který má podobu kostky mýdla, můžu s klidným svědomím říct, že není čeho se bát. 🙂 Šampón opravdu hezky pění, řekla bych, že i víc, než klasické mýdlo. Buď jím můžete přejíždět po vlasech a pěnu tak do nich rovnou dostat anebo ho napěnit v ruce a pěnu pak do vlasů přenést. U dětí je plus, že pěna z tuhého šampónu nestéká do očí.

 

Snadno se aplikuje, snadno se vymývá, vlasy nejsou ani matné, ani nerozčesatelné, ale naštěstí ani rychle mastné. Myslím, že budete mile překvapeni, stejně jako já, když jsem se poprvé odhodlala ho vyzkoušet. 🙂 A když poletíte letadlem, máte o jednu tekutinu k proclení méně!

 

Kvalitní mýdlo nejen pro děti

 

 

Stejně jako dceři nemyjeme vlasy zbytečně šampónem, tak na její pokožku nepoužíváme ani konvenční sprchové gely a mýdla z drogerie. Hrozně rychle jí totiž vysušují a mívá pak problémy s ekzémem.

 

Kostička mýdla sice není tak líbivá, jako sprchový gel s Mimoni nebo Elsou, ale naštěstí dcerka brzy pochopila, že když jí svědí tělíčko, nestojí to ani jí za tu „parádu“…

 

Už od mala tedy kupujeme kvalitní mýdla s olejíčky, které pokožku šetrně čistí a současně o ní pečují. Plusem je, že po koupeli dcerku nemusíme ničím mazat, protože oleje v dobrých mýdlech pokožku přirozeně hydratují.

 

Kvalitní mýdla prodává dnes už mnoho firem, a tak je různě střídáme. Aktuálně jsme si všichni oblíbili ta od značky Ponio a dceři jsme vybrali vyloženě Olivové jemné mýdlo, vhodné i pro citlivou pleť.

 

Plus je, že ho můžeme na cestách používat klidně celá rodina a tím se snižuje počet věcí, které je potřeba vozit s sebou. Když pak dcerka vyráží někam bez nás, ukrojím kousek mýdla a přidám ho do přenosky na mýdlo/šampón od Navia. Mýdlo se tak dobře uchovává i mokré a není potřeba balit další krabičku.

 

Přírodní balzám na rty

 

 

Balzám na rty, obzvlášť, když ho používají malé holčičky, musí za mě splňovat skoro nejpřísnější nároky.

 

Často totiž skončí rozmazaný kolem pusy a po obličeji, kde může vyvolat kontaktní vyrážku (bohužel zrovna nedávno dTest prokázal, že i vyloženě dětské balzámy na rty obsahují spoustu škodlivé chemie a děti by je neměly vůbec používat). Ještě mnohem častěji ho ale děti přirozeně slížou a dostává se tak přímo do těla.

 

Proto balzám na rty musí za mě obsahovat přesně takové složení, které by se člověk nebál sníst!

 

Ten od biorythme je 100% přírodní. Obsahuje pouze směs olejíčků, trochu včelího vosku a vitamín E. Žádná umělá barviva, vůně, ani konzervanty. Bez obav jej tak můžete použít i na malé děti a nám funguje krom rtů i jako jemné ošetření záděrek a suchých míst na těle.

 

Osobně jsem si od biorythme oblíbila i jejich bezsodé přírodní deodoranty, které mi vydrží i v největších vedrech a stresu v kanceláři. Pokud tedy máte doma už větší slečnu, která začala deodorant používat, můžu ho jen doporučit a opět jeho složením nešlápnete vedle…

 

Dětský zubní kartáček

 

 

Můj poslední tip do „netoxické“ dětské kosmetické taštičky je dětský zubní kartáček Maistic.

 

Na něm mě nejvíc zaujala skutečnost, že je kompostovatelný. Čili když je potřeba ho vyhodit, neskončí desítky let na skládce, ale můžete ho vhodit do domácího kompostéru anebo kontejneru na bio odpad.

 

Pro někoho možná banalita, ale když si uvědomíme, kolik kartáčků děti v průběhu roku spotřebují – ve školce, doma, u babičky, po každé viróze a horším kašli, zaujalo mě, že existuje i varianta, která je zdravá, krásná (i naše malá „Elsa“ má radost z růžového dinosaura) a přitom nezatěžuje životní prostředí.

 

Doplňte vhodnou přírodní pastou na zoubky a dětská kosmetická taštička je kompletní. 🙂

 

Baví vás Pruhované léto? Přihlašte se k odběru newsletteru na úvodní stránce blogu a už vám neunikne žádný článek. 🙂 Můžete mě také sledovat na Instagramu pro různorodou dávku inspirace.

 

Tento příspěvek vznikl i za laskavé podpory společnosti NuSpring, kteří mi dali možnost vybrat si úžasné produkty přírodní kosmetiky z jejich skutečně nabitého e-shopu. Všechny názory a hodnocení jsou moje vlastní. Linky uvedené v textu slouží pouze pro vaši snazší orientaci a neplyne mi z nich žádná provize. Pokud jste stejní nadšenci do přírodní kosmetiky jako já, ponořte se do hluboké nabídky NuSpringu a udělejte si také něčím radost. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *