Minut čtení: 5

Červencová výzva na téma báječné léto

Máme za sebou první půlrok měsíčních výzev. 🙂 Výzev, které začaly schválně až v únoru, aby bylo jasné, že se nejedná o pouhá novoroční předsevzetí, ale malé krůčky k zamyšlení a vylepšování svého osobního života. A tak chci krátce všechny výzvy zrekapitulovat, ukázat vám, jak je sama plním a nebude chybět ani „zadání“ pro červenec.

 

téma měsíce: báječné léto

barva měsíce: bílá ve všech svých odstínech

 

Než skočím rovnou do námětů pro červenec, pojďme se krátce ohlédnout za předchozími měsíci a jejich úkoly…

Únor

Tématem pro měsíc únor byla láska a ženskost.

 

Nabádala jsem vás zkusit si vyrazit na rande v jednom, uvařit si hlavní jídlo bez masa, zaposlouchat se do jemné hudby a najít si svůj červený nebo růžový osobní „talisman“, který vám připomene svou ženskou stránku.

 

A takhle vypadal můj únor a jednotlivé úkoly v obrazech:

 

 

Kafe u Paula, dýňové noky se šalvějí, Florence & the Machine a kniha Love x Style x Life.

 

Březen

Březnová výzva měla jako téma odlehčení.

 

A to nejen v jídelníčku, ale také v šatníku a trochu i ve vlastní hlavě. 🙂 Úkolem bylo přinést si domů kousek čerstvé zeleně (nebo si ji vypěstovat) a „zelenou“ zařadit i na svůj talíř v podobě prvních jarních výpěstků a lehčích ingrediencí po zimě. Odlehčení se týkalo i šatníku před nadcházející novou jarní sezónou a v neposlední řadě i povznesení ducha uměním nebo kulturou.

 

A takhle vypadal můj březen a jednotlivé úkoly v obrazech:

 

 

Řeřicha, brambory s jarní bryndzou a pažitkou, šatník třídím na jaře i dcerce, světově uznávaný klavírista Maksim Mrvica, zaposlouchtejte se. 😉

 

Duben

Tématem pro dubnovou výzvu byla zcela neplánovaně domácí karanténa.

 

Mým hlavním cílem bylo přinést vám nápady, jak si mnohdy náročný pobyt doma zpříjemnit a možná i užít.

 

Zaměřili jsme se na hezké stolování a hezké domácí oblečení. Vyzkoušeli si vyrobit doma od základu to, co jinak běžně kupujeme v obchodě (ať žije soběstačnost!) a nemohli zapomenout ani na dubnové Velikonoce.

 

A takhle vypadal můj duben a jednotlivé úkoly v obrazech:

 

 

Servírování na břidlicovém prkénku pozvedne i tlačenku s octem, natož pak italské delikatesy. 🙂 Můj home-office look, domácí kopřivová šťáva a náš velikonoční zajíček.

 

Květen

V květnu jsme se už opět trochu nadechli čerstvého vzduchu a tématem byla romantika.

 

Opět jsme vařili a pekli, protože láska přeci prochází žaludkem. Zaměřili se na krásu lučního kvítí nejen venku, ale i u sebe doma. Připomněli si sílu vůní a jejich vliv na psychiku a nezapomněli ani na maminky a svátek matek.

 

A takhle vypadal můj květen a jednotlivé úkoly v obrazech:

 

 

Jarní těstoviny s pestem z medvědího česneku a chřestem, pugét z lesa, ekologická svíčka The Greatest Candle s vůní darjeeling a oslava svátku matek bez vaření. 🙂

 

Červen

Tématem zatím poslední červnové výzvy byl osobní rozvoj.

 

Opět jsem lobbovala za svou oblíbenou meditaci, která se mi v životě už tolikrát osvědčila a naučila mě zachovat si klidnou hlavu i v těch nejtěžších situacích. Nadcházející letní sezóna nám dává šanci znovu zhodnotit svůj osobní styl a posunout i jej o kousek výš. Tentokrát jsme slavili pro změnu tatínky a Den otců a připomněli si, že i zdánlivě otravné úkoly mají v našem životě důležité místo.

 

A takhle vypadal můj červen a jednotlivé úkoly v obrazech:

 

 

Take a deep breath (zhluboka se nadechněte), takto vždy začíná každá řízená meditace v mojí milované aplikaci Calm. Nový puntíkovaný přírůstek do šatníku, oblíbený lávový dortík s horkým čokoládovým srdcem pro manžela ke Dni otců a domácí eko úklidová sada.

 

Červenec

A jsme konečně v červenci, co asi bude za úkol tentokrát? 🙂

 

Tentokrát se musím odvolat na svůj článek La Dolce Vita – užijte si léto naplno! Lepší výzvu než užijte si letní svobodu, hojnost a pohodu totiž nikdo nevymyslí. A pokud hledáte „návod“, jak zaručeně na to, můj článek vás přenese do vyloženě letní atmosféry…

 

Tak užívejte báječné léto. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *