Minut čtení: 4

Aktivity pro děti na léto

Hurá, prázdniny a moře volného času. Jak ale zabavit menší děti, aby se nenudily? Protože jsme strávili většinu jara doma kvůli koronaviru a dost hraček se nám tím pádem doma okoukalo, pořídila jsem dcerce pár nových her a aktivit na léto. Všechny se dají používat jak venku, tak doma, takže jsou to aktivity pro děti do každého počasí. 🙂

 

Magnetický terč se šipkami pro děti

Tenhle terč byl láska na první pohled. No uznejte sami…

 

 

Terč je opravdu kvalitně provedený, oboustranný a věřím, že dcerku bude bavit několik let, protože baví i nás dospělé.

 

Šipky nemají hroty, ale magnetické plošky, kterými se k terči přichytávají. Z jedné strany je klasický kulatý terč, kdy největší hodnotu má střed v podobě včelky za 100 bodů. Z druhé strany terče je ale jinak uspořádaná zahrádka s květinami a 100 je v rohu. Když vás tedy jedna strana už omrzí, můžete otočit na druhou a trefovat se pro změnu na jiná místa.

 

Terč vyrábí firma Janod a já nám vybrala vzor Zahrada. Pokud vás na kytičky a broučky moc neužije, dělají ještě varianty Příšerky a Cirkus. Magentický terč Janod sice nepatří mezi nejlevnější hračky (cca 550 Kč). Nic tak hezkého a kvalitně provedeného jsem ale jinde nenašla.

 

Skákací guma

Ano, ta stará dobrá obyčejná skákací guma, se kterou jsme jako holky blbly donekonečna na zahradě, před panelákem i o velké přestávce ve škole. 🙂

 

Můžete si ji jednoduše vyrobit z klasické ploché „gumy do tepláků“ anebo koupit v hračkářství/na internetu. Já sáhla po druhé možnosti a pořídila nám roztomilou barevnou skákací gumu s motýlkem, který ji fixuje proti rozmotání. Vyšla na 69 Kč a dcerka je z ní opravdu nadšená.

 

Samotnou mě překvapilo, jak bujnou fantazii dcerka má při používání skákací gumy. Motá ji mezi židle, kliku a podobné úchyty jako laserové paprsky, které musí prolézt – jednou v co nejkratším čase, jindy tak, aby se žádného paprsku nedotkla.

 

Jindy si gumu rozloží na trávu a různě jí tvaruje. Podle toho jí buď cik cak přeskakuje, nebo obíhá, pečlivě po ní našlapuje jako provazochodkyně a podobně.

 

A pak tu máme samozřejmě to klasické skákání. 🙂 Překvapilo mě, na kolik typů skoků jsem si automaticky vzpomněla, sotva jsme gumu napnuly mezi dvě židle. Pokud tuhle praxi nemáte, internet je plný obrázků i video návodů, jak na to.

 

Olejové křídy a krajinomalba

Pokud máte doma malého výtvarníka nebo výtvarnici, můžete jim na léto pořídit olejové křídy a čtvrtky a vysvětlit, jak známí malíři malovali pěkně v plenéru. 🙂

 

U nás to funguje zatím na výbornou. Dcerka si vyběhne na terasu a tu maluje růži, co nám kvete na zahrádce, tu zase levanduli nebo letní oblohu.

 

Olejové křídy nepráší a dají se dobře mazat prsty pro zajímavější efekty a vybarvování větších ploch. Není potřeba je fixovat a moc rychle se neobrušují. Trochu mám ale obavu, jak budou pratelné, až na to jednou narazíme…

 

Dětské ledíky a nanuky

Pokud chcete děti zabavit hned nadvakrát, pořiďte jim formičky na ledy a domácí nanuky.

 

 

Naše formička na ledy má úspěch u všech dětských návštěv a hravých dospělých. Obyčejné ledy z vody vylepšujeme jedlými květy a drobným sezónním ovocem. Jindy ve formě mrazíme džus nebo šťávu. Takovou kostku pak stačí jen vhodit do skleničky s vodou a dětské letní osvěžení je na světe.

 

Na domácí nanuky používáme také dostupné suroviny, které máme zrovna doma. Čerstvé ovoce stačí jen umixovat a případně lehce přisladit medem nebo cukrovým rozvarem. Když není dost ovoce, skvěle poslouží tvaroh, bílý tučný jogurt nebo domácí pribiňák (ušlehaná 33% smetana smíchaná s vanilkovým cukrem a tvarohem).

 

Nechte děti popustit uzdu své fantazii a vymyslet kombinace chutí, které je budou lákat. Zapojte je do přípravy nebo jim dejte zcela volnou ruku. Vyřádí se jak při výrobě, tak i při následné konzumaci, když už se konečně celí netrpěliví dočkají. 🙂

 

Další nápady, jak zabavit děti venku najdete také v mých předchozích článcích

Dětské venkovní hry na balkón, terasu i malou zahradu nebo Letní grilování – jak zabavit děti na celý den.

 

Pokud rádi jezdíte na rodinné výlety, neměl by vám uniknout můj článek Výlety s dětmi, které budou bavit i vás a nově vznikající blog mého manžela na téma kempování a výlety s dětmi.

 

Užijte si parádní léto! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *