Přírodní kosmetika na problémy s akné, lupy a celulitidu
Už je to skoro jako moje obsese. Jakmile vidím novou nebo zajímavou značku přírodní kosmetiky, musím hned prozkoumat sortiment, který nabízí. A pak všechny ty lahvičky, tubičky a kelímky otáčím a převracím, abych si přečetla jejich složení. Očichávám jejich originální vůně, které ani vzdáleně nepřipomínají ty syntetické z laboratoří, a kochám se jejich zajímavými obaly. A protože si mě přírodní kosmetika natolik získala v běžné péči o pleť, s důvěrou se na ní obracím i s řešením kosmetických problémů, jakými jsou akné, lupy a celulitida. Tohle jsou moji osvědčení pomocníci z poslední doby…
Akné
Bylo by krásné věřit, že akné patří jen k určitému věku. Nebo, že nepatří k životu vůbec. 🙂
Akné má ale tolik spouštěčů – od životosprávy, přes hormony, stres a znečištění, že je lepší vyzbrojit se účinnými pomocníky na jeho šetrné zdolání, než se s ním přespříliš trápit.
Sama mám s akné největší problémy ve chvíli, kdy jsem ve stresu nebo prožívám jinak náročné období. K nedostatku spánku a celkové nepohodě tak začnu automaticky nabalovat tučné a sladké jídlo, které pleti nikdy nesvědčí. U samého přemýšlení a dumání nad problémy si často podpírám rukou bradu, nebo jinak mnu obličej a oči, čímž přenáším bakterie z rukou přímo do pleti. A „vítěznou ránu“ mé pleti zasadí vždy hormony.
Naštěstí netrpím na těžké akné, které by mě trápilo nonstop. I tak se ale neustále potýkám s černými tečkami kolem nosu a na bradě a s cystickým akné. To jsou ty malé boláčky, které se nikdy úplně neprojeví, ale jsou bolestivé a trvá jim týdny, než se opět vstřebají.
Na oba problémy s akné se mi vždycky nejlépe osvědčil jíl, který z pórů vytáhne nečistoty a nadbytečnou mastnotu. A pak bylinky, na které nedám dopustit snad v žádné oblasti.
Když je moje pleť hodně podrážděná, pomůže mi jemná domácí bylinková napářka pleti, kterou pak používám po vychladnutí i jako pleťové tonikum. Často ale není na takové procedury bohužel čas, a tak jsem zkoušela různé pleťové masky a SOS pomocníky, až jsem se ustálila na této od značky Dr. Konopka´s.
Chladivá čistící maska pro mastnou pleť od Dr. Konopka´s kombinuje všechno, co bych si od pleťové masky na akné představovala – bílý jíl, který čistí, ale nevysušuje, rozmarýnový olej, který detoxikuje a zpevňuje pleť a nakonec organický mátový výtažek, který lehce chladí, stahuje póry a pleť tonizuje.
Maska se nanáší v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť a po 15-20 minutách je doporučeno jí smýt vlažnou vodou. Já se v ní ale párkrát i vyspala a smyla ji až ráno a na cystické akné mi tak funguje úplně nejlépe. Dokonce lépe, než čistý tea tree olejíček, který jinak na boláčky používám.
Na čistící masce mi jen nesedí její „parfemace“, která mi připomíná skoro až vůni kafru. Není to ale nic nesnesitelného a vůni vyvažují pro mě určitě důležitější účinky. A také cena masky, která se pohybuje od akčních 43 Kč do maximálně 100 Kč. Objemově obsahuje 75 ml a tipla bych, že vydrží nejméně na 20 použití.
Lupy
Lupy mě, asi jako spoustu dalších lidí, trápí především sezónně v zimě, kdy dostává pokožka hlavy zabrat mrazy, sychravým počasím i změnami teplot. A také často, když to přeženu se sladkým jídlem.
Naposledy se mi ale vytvořily jemné lupy po šampónu ze salonní péče, který mi dala tchyně k narozeninám. A protože jsem „šetrná žena“, které bylo líto celou sadu vlasové péče vyhodit, hledala jsem řešení, jak se lupů zbavit.
Moje volba padla naslepo na vlasový olej proti lupům od Dr. Konopka´s. A to hlavně proto, jak moc jsem byla spokojená s jejich pleťovou maskou.
Olej si mě v tu chvíli získal také svou akční cenou 80 Kč, ale i úžasným „papírovým“ složením. Více než 99 % složení je organického původu. Kosmetika Dr. Konopka´s je vždy veganská a netestovaná na zvířatech. A tento olej s označením č. 37 získal i certifikát Cosmos Organic, což je nejvyšší certifikace, které lze dosáhnout u přírodní kosmetiky.
Složením obsahuje antibakteriální olej z čajovníku přimíchaný do směsi olivového oleje, malinového oleje, jojobového a arganového oleje. Svatých grálů při péči o citlivou, vysušenou a jinak podrážděnou pleť. K tomu extrakt z hojivého měsíčku, morušky, rozmarýnu a ylang ylang.
Olej se dávkuje šikovným kapátkem přímo na pokožku hlavy. Ideální je ho vmasírovat a nechat působit několik minut až hodinu a až pak si vlasy umýt. Vůbec se nemusíte bát, že by mytí vlasů trvalo déle. Olej se dá krásně vymýt šampónem a teplou vodou a naopak musím říct, že prospívá nejen pokožce hlavy, ale celým vlasům do kterých se během mytí zřejmě také dostane a ty pak působí jak po použití vlasové masky.
Olej krásně vypadá, příjemně voní po tea tree a je natolik vydatný, že vydrží nejméně čtvrt roku pravidelného užívání. Na jemné lupy mi zabral takřka po prvním použití.
Celulitida
Ach, kéž by existoval nějaký zaručený recept nebo zázračný krém proti celulitidě, nosila bych pak minisukně nejspíš i v zimě. 😉
Ale stejně jako akné nebo lupy, i celulitida tak nějak patří k běžnému životu a je lepší se s ní nějak „důstojně“ popasovat, než se neustále prohlížet před zrcadlem a počítat dolíčky…
Ale samozřejmě mi to obzvlášť v teplejším období roku nedá a ten zaručený recept nebo zázračný krém zase hledám. Krém proti celulitidě od BioAroma se mu zatím blíží asi nejvíc.
Jako všechny výrobky od mé oblíbené BioAromy, i tento krém má 100% přírodní složení a je absolutně bez konzervantů. Což je pro mě u krému na celulitidu obzvlášť důležité, protože pokud má vstoupit do hlubších vrstev kůže a způsobit v nich menší revoluci, nechci, aby s sebou současně nesl i cokoliv škodlivého.
U tohoto krému mě úplně dostává jeho vůně, která je daná jeho složením. Rozmarýn, cypřiš a černý pepř působí jako hluboký kořeněný pánský parfém. Vůně je natolik originální, že kdyby jí skutečně vyráběli jako parfém, nejspíš bych si jí koupila i sama pro sebe.
Směs organických éterických olejů je vmíchaná do kombinace mandlového, grepového a olivového oleje, plus bambuckého másla. Díky tomu krém připomíná spíš tuhou olejovou pastu a je tak nejlepší ho nanášet po horké sprše ještě na vlhkou pokožku. Tímto způsobem se s ním dobře pracuje a pokožka jde pak hezky promasírovat, což je určitě potřeba pro zlepšení mikrocirkulace a toku lymfy.
Krém nepatří mezi nejlevnější, obvykle vyjde okolo 600 korun. Od značky BioAroma jsem ale vyzkoušela už řadu produktů a vždy jsem byla maximálně spokojená, takže jsem zainvestovala i tentokrát. Pokud mě v zimě potkáte v minisukni, bude vám aspoň jasné, že funguje. 🙂
Tento příspěvek není nikým sponzorovaný.
Baví vás Pruhované léto? Přihlašte se k odběru newsletteru v zápatí úvodní stránky a už vám neunikne žádný článek. Nebo mě sledujte na Instagramu pro různorodou dávku inspirace. 🙂
Napsat komentář